V Texasu uctili oběti nedávných hurikánů. Sešlo se pět bývalých prezidentů, Trump nedorazil

Všech pět žijících bývalých amerických prezidentů, demokraté i republikáni, se sešlo v sobotu v texaském městě College Station na koncertě pro oběti nedávných ničivých hurikánů, které zasáhly Texas, Floridu, Portoriko a Americké Panenské ostrovy. Na jednom pódiu se tak na znamení jednoty ocitli demokraté Barack Obama, Bill Clinton a Jimmy Carter a republikáni George Bush st. a George Bush ml.

Austin (Texas) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pět bývalých amerických prezidentů (zleva) Jimmy Carter, George Bush st., George Bush ml., Barack Obama a Bill Clinton při benefičním koncertu v Texasu | Foto: Richard Carson | Zdroj: Reuters

Koncert se konal na místní státní univerzitě, která hostí prezidentskou knihovnu George Bushe staršího. Třiadevadesátiletý politik trpí Parkinsonovou chorobou, a na scéně se tak objevil na invalidním vozíku. V publiku byla jeho žena Barbara a manželka George Bushe mladšího Laura.

Prosba o pomoc, kterou prezidenti podpořili, vynesla od 7. září už 31 milionů dolarů (téměř 676 milionů korun).

Současný americký prezident Trump zaslal videozprávu | Foto: Richard Carson | Zdroj: Reuters

Současný šéf Bílého domu Donald Trump se nedostavil. V sobotu nahrál video s pozdravem, v němž se však vyvaroval kritiky svých předchůdců, jak činil v minulosti. Exprezidenty naopak chválil. Ti se ale o něm ve svých krátkých proslovech nezmínili, podle AP nepadaly žádné politické výroky. Prezident Goerge Bush starší projev neměl, ale usmíval se na publikum a mával mu.

Na koncertě vystoupila jako překvapení Lady Gaga, kromě ní zazpívali například countryová skupina Alabama nebo gospelová legenda Yolanda Adamsová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme