Švédsko 0:0 Česko

V Tibetu pokračují protičínské protesty, upálili se další čtyři lidé

Minimálně čtyři Tibeťané se upálili v Číně na protest proti tamní nadvládě. Dalších dvacet tibetských studentů policie zranila při protestech v provincii Čching-chaj. Za poslední tři roky se tak v Číně upálilo přes osmdesát Tibeťanů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V posledních třech letech se pokusilo upálit okolo 60 Tibeťanů

V posledních třech letech se pokusilo upálit okolo 60 Tibeťanů | Zdroj: ČTK

Asi dvacet studentů, demonstrujících za práva Tibeťanů bylo v provincii Čching-chaj surově zbito policií. Jak uvedlo Radio Free Asia, se zraněními se léčí v tamní nemocnici.

V ulicích mladí lidé demonstrovali proti brožurám, které po školách rozdávaly místní úřady. Píše se v nich například, že tibetština je nedůležitým jazykem a upalování je aktem hlouposti.

Přes tisíc studentů se proto rozhodlo publikace spálit a proti diskriminaci tibetské menšiny protestovat. Jen za poslední dva dny se pak upálili v Číně další čtyři tibetští duchovní.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme