V Tokiu lidé protestovali proti jaderné energetice. Záchranné práce pokračují

Japonská vláda poskytne obyvatelům zničených obcí maximální podporu, jak slíbil při návštěvě jedné z nejhůře zasažených oblastí premiér Naoto Kan. Záchranáři stále hledají pohřešované osoby, pokračují také záchranné práce v elektrárně Fukušima, kde se havarijní týmy snaží stabilizovat poškozené reaktory. V Tokiu se dnes také konaly demonstrace proti jaderné energetice.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Tokiu se konala demonstrace proti jaderné energetice Japonska

V Tokiu se konala demonstrace proti jaderné energetice Japonska | Foto: AFP

Premiér při své třetí cestě do postižených oblastí slíbil podporu rybolovu, který před katastrofou tvořil až 40 procent místní ekonomiky.

V městě Sendai se také sešel s představiteli japonské a americké armády, které se společně podílejí na pátrání po pohřešovaných osobách. Této akce se stále účastní na 22 tisíc vojáků prohledávajících jak oceán, tak i sutiny zřícených domů a zničené automobily. Záchranáři už objevili 13 tisíc obětí přírodní katastrofy, nejméně 15 tisíc dalších se stále pohřešuje.

Japonský premiér Naoto Kan hovoří k rybářům ve zničeném přístavu Išinomaki | Foto: AFP

V Tokiu se mezitím konaly dvě protijaderné demonstrace, kterých se zúčastnilo 17 a půl tisíce lidí. Japonsko v současnosti vyrábí zhruba třicet procent elektrické energie právě v atomových elektrárnách.

Robert Mikoláš, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme