V Toulouse znovu zní střelba. Policie zasahuje proti podezřelému z vražd

Francouzská policie se v Toulouse pokouší zatknout osoby podezřelé v souvislosti s vraždami před židovskou školou. Neznámý muž tam v pondělí zastřelil rabína a tři děti. Při dnešní akci byli dva policisté postřeleni, další informace zatím nejsou k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové speciální pátrací skupiny na prefektuře v Toulouse | Zdroj: Reuters

Podezřelým z útoků na francouzské vojáky a před židovskou školou, který celkem zabil sedm lidí, je prý 24letý muž, který se hlásí k Al-Káidě. Francouzský zpravodajský kanál BFM zas uvedl, že je spojen s islamistickou skupinou Forsane Alizza.

Na dům, v němž se prý skrývají 2 muži, zaútočila policie ve 2 hodiny ráno a její úsilí v těchto chvílích stále pokračuje. Situaci sledujeme.

Nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti

V Toulouse panují přísná bezpečnostní opatření. Zvýšená ostraha je ale také před židovskými a muslimskými školami po celé Francii. Policie nevyloučila, že by muž na skútru mohl znovu zaútočit.

Večer připustil prokurátor, že policisté nemají profil pachatele, ani jeho DNA. Na případu pracuje 250 elitních detektivů.

Policie tak začílnala být kritizována za to, že ani nasazení elitních vyšetřovacích sborů nevedlo k žádným výsledkům, na druhou stranu se objevovaly hlasy, podle nichž nechtěli policisté výsledky svého pátrání zveřejňovat.

K žádným stopám nevedly ani výslechy vojáků, kteří byli propuštěni z armády. V této souvislosti se mluvilo o pomstě jako o možném motivu.

Žádná spojitost s útoky se však v těchto případech neprokázala.

Ministr vnitra Claude Guéant potvrdil, že si pachatel dění před židovskou školou nahrával na video. Tým odborníků nyní prohledává internet, zda tam útočník záběry z činu neumístil, což by policii mohlo přivést na další stopy.

Skutečnost, že si pachatel masakr u židovské školy zřejmě nahrával malou kamerou, vypovídá o jeho mimořádné chladnokrevnosti. Oběti jeho zločinu dnes pohřbí v Izraeli. Jde o učitele náboženství a tři děti ve věku od čtyř do sedmi let.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme