V Tripolisu se opět střílí, povstalci prý ale mají situaci pod kontrolou

V částech libyjského hlavního města Tripolisu se opět bojuje. Podle očitých svědků je slyšet střelba z ručních i protiletadlových zbraní. Ty používají obě strany konfliktu k útokům na pozemní cíle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libyjský rebel oslavuje dobytí celého Tripolisu. | Zdroj: Reuters

Podle povstalců jde ale jen o omezené přestřelky. Rebelové prý mají drtivou část hlavního města pod kontrolou. Jeden z nich podle agentury Reuters prohlásil, že už zítra by mohl v Tripolisu definitivně zavládnout klid.

Střílí se i před hotelem Rixos v centru Tripolisu, který je jedním z posledních míst, kde se ještě Kaddáfího vojáci rebelům brání. Hotel obsadili a drží v něm zahraniční novináře. Je mezi nimi také reportér BBC, podle kterého budovu střeží Kaddáfího profesionální vojáci.

Svržený diktátor Muammar Kaddáfí se stále nachází na neznámém místě. Na zvukovém záznamu ale zdůraznil, že nepřestane bojovat. Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že se jeho víc než 40-ti letá vláda zhroutila.

Lidé v Tripolisu strhávali jeho všudypřítomné portréty a oslavovali vítězství rebelů. Panují obavy, aby pád režimu nepřerostl ve vyřizování účtu. Povstalečtí vůdci už občany vyzvali, aby se zdrželi násilí.

Bojuje se také v oblasti jižně od libyjské metropole. Právě tam se totiž Muammar Kaddáfí údajně ukrývá.

Ondřej Houska, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme