V Turecku bylo uneseno ruské letadlo

Z tureckého Istanbulu bylo krátce po startu uneseno letadlo ruské letecké společnosti. Na jeho palubě je více než 160 cestujících. V současné době je na letišti v saudskoarabské Medíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podle dostupných informací únosci údajně nejprve požadovali, aby posádka změnila směr na Káhiru. Další zprávy však nasvědčují, že unesený stroj míří do Saúdské Arábie. Podle našeho zpravodaje v Rusku Petra Voldána je v letadle, které letělo na pravidelné lince do Moskvy, 166 cestujících.

O dvou únoscích nejsou známy žádné bližší podrobnosti. Podle tureckého ministra dopravy o sobě tvrdí, že jsou Čečenci.

Letadlo podle nejnovějších informací přistálo v Medině v Saudské Arábii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na katarskou satelitní televizi. Dřívější informace ruských aerolinií hovoří o tom, že letoun je v saudskoarabské Džiddě. Dva neznámí útočníci stále drží více než 160 lidí na palubě. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil vytvoření zvláštního vyšetřovacího týmu. Náš zpravodaj v Moskvě hlásí, že na palubě vznikla potyčka, při které byl jeden člověk pobodán, únosci jsou ozbrojeni noži a prohlašují, že mají i bombu.

Únosci ruského letadla chtějí podle ruské státní televize RTR odcestovat do Afghanistánu. Vysoký představitel aerolinií v Moskvě Alexander Klimov už dříve oznámil, že dva teroristé požadují zastavení federálních vojenských operací v Čečensku. Agentura Interfax oznámila, že posádka se zabarikádovala v pilotní kabině a únoscům se k ní nepodařilo dostat. Informaci potvrdil i mluvčí prezidenta Putina Sergeje Jastrzembského. Letadlo se 174 lidí na palubě stojí už několik hodin na letišti v saudskoarabské Medině, kam přiletěl z tureckého Istanbulu. Jeden z členů posádky je zraněn.

Čtvrtek končil optimisticky. Únosci totiž v jeho závěru propustili více než 20 žen a dětí. Navíc se podle některých informací podařilo dalším asi 15 pasažerům z letounu uprchnout zadním východem.

Milan Kopp, Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme