V Turecku havaroval český autobus. Čtyři turisté jsou vážně zraněni

Při havárii českého autobusu v Turecku bylo zraněno 23 českých turistů. Jednalo se o klienty cestovní kanceláře Firo Tour. Autobus havaroval 1. září odpoledne v dešti při návratu z výletu v horách zhruba 70 kilometrů od Antálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda českého autobusu v Turecku. | Zdroj: ČTK

Podle marketingové ředitelky kanceláře Pavlíny Pešové je dvacet klientů v pořádku a hned po nehodě se vrátili do hotelu a pokračují v dovolené.

"Zbývajících 23 osob zůstává v nemocnici, čtyři z nich jsou vážně zraněni, jsou ale stabilizovaní a mimo ohrožení života. Dalších 7 osob v tuto chvíli podstupuje operaci. Zbývající turisté jsou zraněny lehce a velká část z nich by měla být během dneška propuštěna," dodala ještě Pešová.

Autobus podle zástupců cestovní kanceláře nepřekročil nejvyšší povolenou rychlost, na mokré vozovce ale dostal smyk a převrátil se na střechu. Firo Tour uvedla, že autobus byl nový a dvojice řidičů zkušená.

Cestovní kancelář o nehodě informovala ministerstvo zahraničí, situaci ale řeší sama bez pomoci ambasády. Podle marketingové ředitelky kanceláře se ale česká konzulka v Turecku chystá turisty v nemocnici navštívit.

Jana Zemanová, Nikola Bojčev, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme