V ulicích australského Queenslandu se po silné bouři Debbie objevil žralok

VIDEO. Krátce poté, co severovýchodní pobřeží Austrálie potrápil cyklon Debbie se na ulici v Queenslandu objevil žralok. Queenslandské záchranné složky fotografii žraloka v bahně zveřejnily na sociální síti Facebook s textem „Myslíte, že je bezpečné se vrátit do vody? Nikdy nevíte, co se po vydatné bouři skrývá v bahně“. Lidé ihned začali reagovat i vtipy s odkazem na sci-fi film Žralokonádo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žralok v ulicích Queenslandu v Austrálii po vydatné bouři Debbie | Zdroj: Reuters

Místní reportér Philip Calder, který na žraloka narazil v průběhu informování o škodách napáchaných bouří, uvedl pro Brisbane Times, že řeka nacházející se poblíž místa nálezu žraloka, bývá často označována jako „plná žraloků“. Sdělil také, že místní obyvatelé v řece nikdy neplavou, píše Huffington post.

A mají k tomu dobrý důvod. Žralok bělavý totiž dokáže žít jak ve sladké, tak i v poloslané vodě a je extrémně agresivní při útocích na lidi. „Tito žraloci dávají přednost pobytu v mělkých vodách, ústích malých řek a zálivech. Často tak přicházejí ke kontaktu s člověkem,“ píše se na stránkách floridského muzea.

Lukáš Řezník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme