V USA budou dále zvýhodňovány menšiny

Ve Spojených státech zůstane zachována pozitivní diskriminace příslušníků menšin. Nejvyšší soud rozhodl, že rasa uchazečů bude brána v úvahu při přijímání studentů na vysoké školy. Černoši, Hispánci a indiáni budou zvýhodňováni také při získávání zaměstnání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka USA | Foto: Bílý dům

Rozhodnutí nejvyššího soudu o tom, že rasa bude nadále hrát roli při přijímacím hodnocení studentů je ve Spojených státech považováno za historické. Bez nadržování menšinám by se na americké university dostalo podle některých odhadů o polovinu menší množství nebělochů, a tak soud rozhodl ve prospěch rasové rozmanitosti, která však není jediným kritériem výběru studentů. Od sedmdesátých let se zvýhodňování menšin prosazuje nejen na amerických školách podporovaných federálními fondy, ale také například v armádě a pozitivní diskriminaci uplatňují největší americké firmy, jako Microsoft a General Motors.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme