V USA by byli mrtví do 30 vteřin, komentují Konvičku s velbloudem čtenáři New York Times

Stupidita. Tak by se dal shrnout pocit čtenářů amerického The New York Times z nedělní akce Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Deník o události informoval v pondělí na svém serveru. Následná publikace článku na facebookovém účtu, který sleduje téměř 12 milionů lidí z celého světa, si za necelý den vysloužila 250 komentářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Konvička a Blok proti islámu

Martin Konvička a Blok proti islámu | Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Venca24

„Je fajn vidět, že i jiné země mají svůj podíl pitomců." Tak by se dal volně přeložit nejlépe hodnocený komentář pod příspěvkem. Získal celkem 693 'lajků', tedy souhlasných palců nahoru.

„Tohle musí být jeden z nejhloupějších způsobů, jak se oprávněně nechat zabít policií," přidává se další diskutující a jiný dodává, že „ve Spojených státech by tihle idioti byli mrtví do 30 sekund."

Na Staroměstské náměstí vtrhl hummer, velbloud a koza, napsaly N.Y.Times o Konvičkově akci

Číst článek

Terčem posměchu se stalo i aranžmá celé akce. „Myslíte, že by si IS k útoku přivedl velbloudy?" ptá se žena z Arizony.

Kritizován je také postup pražského magistrátu. „Dobrý bože, tak stupidní nápad. Z obou stran," všímá si jeden uživatel skutečnosti, že akci schválil magistrát a následně se bránil, že nevěděl, co je jejím obsahem.

Stydíme se

Vedení města si podle jedné komentující zřejmě neuvědomuje, co podobné akce udělají s návštěvností turistů. A spolu s polskou, německou a slovenskou vládou obviňuje i tu českou z podněcování rasismu a xenofobie.

Pod příspěvkem se ozývají také Češi a lidé žijící v Praze. Omlouvají se všem, kterých se nedělní akce dotkla a přiznávají, že se ten den "necítili zrovna hrdě". A zmiňují i prezidenta Miloše Zemana a jeho vystoupení po boku Konvičky během loňské připomínky výročí Sametové revoluce. „Můžeme poděkovat našemu prezidentovi," napsal pod příspěvek uživatel s českým jménem.

Petra Holinková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme