V USA dbá policie na to, aby plátci daní měli kde zaparkovat

Američané museli do páteční půlnoci odevzdat svá daňová přiznání a zaplatit daně z příjmu. Bílý dům zároveň zveřejnil příjmy prezidenta a viceprezidenta. Ukázalo se, že George Bush měl loni příjmy o polovinu nižší než jeho zástupce Dick Cheney. Přesto si hlava supervelmoci nemůže stěžovat, George Bush si spolu s první dámou vydělali přes tři čtvrtě miliónu dolarů a na daních zaplatili více než 200 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Pošty, ze kterých mohli Američané svá daňové přiznání a vyplněné šeky odeslat, byly otevřeny až do půlnoci. Aby se netvořily fronty a plátci daní neměli problémy s parkováním, vyčlenili ve Washingtonu policisté jeden jízdní pruh před poštou pro řidiče, od kterých pošťáci vybírali obálky s přiznáními přímo na ulici.

Asi 45 miliónů Američanů nechalo placení daní na poslední chvíli. Federální daňový úřad počítá s tím, že 9 miliónů lidí ani do půlnoci daňové přiznání neodeslalo a požádají o čtyřměsíční odklad. Poprvé v historii více než polovina Američanů poslala daňové přiznání po internetu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme