V USA dbá policie na to, aby plátci daní měli kde zaparkovat

Američané museli do páteční půlnoci odevzdat svá daňová přiznání a zaplatit daně z příjmu. Bílý dům zároveň zveřejnil příjmy prezidenta a viceprezidenta. Ukázalo se, že George Bush měl loni příjmy o polovinu nižší než jeho zástupce Dick Cheney. Přesto si hlava supervelmoci nemůže stěžovat, George Bush si spolu s první dámou vydělali přes tři čtvrtě miliónu dolarů a na daních zaplatili více než 200 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Pošty, ze kterých mohli Američané svá daňové přiznání a vyplněné šeky odeslat, byly otevřeny až do půlnoci. Aby se netvořily fronty a plátci daní neměli problémy s parkováním, vyčlenili ve Washingtonu policisté jeden jízdní pruh před poštou pro řidiče, od kterých pošťáci vybírali obálky s přiznáními přímo na ulici.

Asi 45 miliónů Američanů nechalo placení daní na poslední chvíli. Federální daňový úřad počítá s tím, že 9 miliónů lidí ani do půlnoci daňové přiznání neodeslalo a požádají o čtyřměsíční odklad. Poprvé v historii více než polovina Američanů poslala daňové přiznání po internetu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme