V USA ožila debata o asistovaných sebevraždách. Kvůli balíčkům

V Americe se znovu rozproudila debata na téma asistovaných sebevražd. V Kalifornii totiž žije starší paní, která svým klientům k sebevraždě ochotně pomůže. Na objednávku pošle i balíček s pomůckami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paragraf modrý | Foto: Filip Rožánek

Charlotte Highdernová nabízí zásilkovou službou balíčky s igelitovou kápí. Ta se nasadí na hlavu, utáhne na krku a z hadiček začne proudit z nádrže plyn, třeba hélium. Při důsledném dodržení návodu by měla následovat smrt do několika minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vít Pohanka z USA informuje o kauze balíčků se soupravami k sebevraždám

Jeden takový balíček přijde na 60 dolarů. Paní Highdernové, které je 91 let a bývala učitelkou, přicházejí podle jejích slov objednávky z celého světa, a to od starých i mladých zájemců, často nevyléčitelně nemocných.

Úřady prohledaly její dům a zjišťují, zda ji mohou pohnat před soud. Ve státě Oregon pak případ vzbudil diskusi o potřebě zákona zakazujícího prodej podobného zboží.

I když se legislativa v jednotlivých státech USA liší, přesto obecně platí, že asistovaná sebevražda, ať už za účasti lékaře, nebo někoho jiného, je považovaná za trestný čin.

Přesto si opravdoví zájemci cestu k odchodu ze světa zřejmě mohou najít prostřednictvím mnoha soukromých klinik - a nemusí kvůli tomu jezdit do Švýcarska či Holandska.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme