V USA padl druhý nejvyšší jackpot v historii. Výherce dostane 590 milionů

590 milionů dolarů, tedy v přepočtu 12 miliard korun, získal jediný výherce jackpotu v americké sázkové hře Powerball. Šance uhodnout všech 6 čísel přitom byla jedna ku 175 milionům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Losování sázkové hry Powerball | Zdroj: Reuters

Moderátor losování při čtení tažených čísel nezapomněl připomenout, že 590 milionů dolarů je vůbec největší jackpot, o jaký se kdy v Powerballu hrálo.

Tentokrát si vsadilo přes 9 milionů lidí. Jen v Kalifornii se podle mluvčího loterie prodávaly den před tahem každou hodinu tikety za milion dolarů.

Všechna čísla správně vyplnil na svém lístku jediný sázející na Floridě. Loterijní společnost ale zatím neuvedla, kde přesně výherce svůj tiket podal.

Narůstající jackpot vyvolal mezi lidmi takový zájem, že se před tahem stály před obchody s terminály Powerballu a u benzinových pump dlouhé fronty zájemců o rekordní výhru.

Výherce získal druhý největší jackport v historii. Loni v březnu se několik výherců podělilo v konkurenční hře Mega Milions o 656 milionů dolarů.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme