V USA popravili washingtonského ostřelovače

V americké Virgínii vykonali rozsudek smrti nad takzvaným washingtonským ostřelovačem. John Muhammad dostal smrtící injekci za vraždy, kterých se dopustil spolu s mladistvým komplicem před sedmi lety v okolí hlavního města Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washingtonský ostřelovač John Muhammad | Foto: AFP

John Muhammad a Lee Malvo šířili strach ve Washingtonu a okolí v říjnu 2002. Za tři týdny tenkrát přímo z kufru speciálně upraveného auta zastřelili deset lidí a několik dalších jich zranili. Oběti si vybírali náhodně, nejčastěji při čerpání benzínu na pumpě a u nákupních středisek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zádušní mši na vojenské základně Fort Hood sledoval zpravodaj Českého rozhlasu v Americe Vít Pohanka

Způsob provedení vražd děsil obyvatele virginských předměstích. Báli se jezdit na benzínové pumpy, žáci nesměli ze škol ven ani při tělocviku a osiřela i dětská hřiště. Oba pachatele policie zadržela po třech týdnech. Lee Malvo, který byl v té době nezletilý, si odpykává trest doživotí.

John Muhammad byl odsouzený k smrti. Do poslední chvíle se snažil odvolat k Nejvyššímu soudu, ten ale jeho žádost zamítl. Těsně před popravou mu odmítl udělit milost i virginský guvernér. Muhammadovu popravu sledovali i blízcí některých z obětí.

Vít Pohanka, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme