V USA se nyní pohřešuje 51 českých občanů
České ministerstvo zahraničí rozdělilo pohřešované Čechy do tří skupin. Příbuzným 11 z nich, kteří se v době teroristických útoků zřejmě nacházeli v New Yorku a mohli se stát jejich obětí, už byly kvůli dalšímu pátrání rozeslány k vyplnění formuláře amerických úřadů.
O další části pohřešovaných nemá ministerstvo přesné informace, a mohli tedy být v tu dobu v New Yorku. Třetí skupinu tvoří Češi, kteří při útoku nepobývali v New Yorku, ve Washingtonu ani jejich okolí. V jejich případě je podle ministerstva malá pravděpodobnost, že se jim mohlo něco stát.
Vzdušný prostor nad jadernou elektrárnou v Dukovanech zřejmě hlídají nejen vojáci z nedaleké letecké základny v Náměšti nad Oslavou, ale také protiletadlový raketový pluk ze Žatce. Jeho přítomnost u Dukovan Českému rozhlasu potvrdil zdroj, který si nepřál být jmenován. Oficiálně se k této informaci ale nikdo nechce vyjádřit. Vojáci ze Žatce se měli na Vysočinu údajně přesunout během víkendu. Mají prý posílit obranu samotného letiště, které je připraveno poskytnout servis letounům NATO, a ochranu nedaleké jaderné elektrárny.
Ministr obrany Jaroslav Tvrdík po pátečním jednání krizového štábu řekl, že "došlo k přerozmístění systémů protivzdušné obrany a nyní jsou na místech, která nejsou jejich standardními stanovišti". Dodal, že v současné době jsou všechna "krizová místa" chráněna proti případným teroristickým útokům, podobným těm ve Spojených státech.