V USA se opět mluví o údajném pražském jednání Muhammada Atty

Možné setkání teroristy Muhammada Atty s iráckým diplomatem v Praze, pět měsíců před teroristickými útoky na Spojené státy, je opět středem pozornosti ve Washingtonu. Atta, který 11. září 2001 spolu s dalšími únosci zaútočil na newyorské mrakodrapy, měl být mužem, jehož pražské aktivity dokazovali spojení Al Káidy s režimem Saddáma Husajna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muhamad Atta

Odcházející ředitel CIA George Tenet je stále skeptičtější, že by se únosce letadla z 11. září Muhammad Atta setkal v dubnu 2001 s iráckým agentem. Ředitel Tenet poslal dopis Kongresu ve kterém uvedl, že je nepravděpodobné, že by Atta riskoval setkání s iráckým představitelem ve chvílích vrcholících příprav na teroristické útoky na Ameriku.

Demokratický senátor Carl Lewin je předvědčen, že vláda prezidenta Bushe záměrně přiživuje spekulace o pražském setkání Atty, aby prokázala napojení na Irák.

Jak zaznamenávají americká média, sílící přesvědčení šéfa CIA o neopodstatněnosti české stopy je v ostrém protikladu k závěrům, které si udělal o celé věci viceprezident Dick Cheney.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme