V USA se opět rozvířily diskuse o využití marihuany k léčbě

Ve vědeckých kruzích ve Spojených státech, ale i na úrovni amerických ministerstev se rozpoutaly debaty o tom, zda je možné léčit některé nemoci marihuanou. Vyvolalo to vyjádření Amerického úřadu pro kontrolu léčiv a potravin, který odmítl používání marihuany ve zdravotnických zařízeních ve Spojených státech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Závěr federálního kontrolního úřadu zdůrazňuje, že kouření marihuany je jednoznačně škodlivé. Rozhodnutí je namířeno proti doporučení americké Národní akademie věd, která dospěla k závěru, že složky obsažené v marihuaně mohou pomoci při léčení bolestí, dávení, při anorexii provázející onemocnění na AIDS a dalších symptomů. Na to úřad pro léčiva a potraviny namítá, že na tyto nemoci už existují vyzkoušené alternativní léky.

Otázkou je, co se teď stane, protože několik států Unie už léčení marihuanou povolilo. Představitelé organizací podporujících používání marihuany označili rozhodnutí federálního kontrolního úřadu za politické. Šéf výbor amerického Kongresu pro kontrolu léčiv Mark Souder nicméně prohlásil, že snaha o zavedení marihuany do zdravotnictví je jen záminkou pro její uvolnění jako drogy pro zábavu.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme