V USA se zřítil soukromý tryskáč na domy. Nejméně dva lidé zemřeli

V americkém státě Indiana se dnes nad ránem našeho času zřítil soukromý tryskový letoun na tři domy. Údajně zahynuli dva ze čtyř lidí na palubě letounu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výcvikové středisko pilotů ČSA | Foto: Petr Sirotek

Letoun typu Beechcraft Premier I letěl z města Tulsy a zřítil se u města South Bend v Indianě. Zda někdo zemřel na zemi, není zatím jasné.

Letadlo poškodilo dva domy a o třetí se zastavilo. Tento dům se údajně zřítil. Nemocnice přijala tři zraněné, z nichž jeden je ve vážném stavu. Neví se, zda se jedná o cestující letounu, či obyvatele domů. Policie evakuovala kolem 200 lidí, kteří bydlí v okolí dopadu letounu.

Podle prvních informací měl stroj před havárií technické problémy. S neověřenou teorií, proč letadlo spadlo, přišla místní televize WNDU.

„Bavíme se o dráze 9/27. Letoun zřejmě šel na klesání. Tyto lety tu často vidíte přistávat. Manévr se však nezdařil. Potvrzuje to i úřad pro civilní letectví - pilot začal znovu stoupat, zahájil druhý pokus a ten skončil pádem na domy,“ popsal reportér.

Na místě jsou nyní desítky hasičských, záchranářských a policejních aut. Místo dopadu letounu je kontaminované leteckým benzinem, a tak situace pro hasiče je velmi složitá. Z letadla zbylo jen torzo.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme