V USA sílí volání po odchodu Američanů z Iráku

Američané dávají stále hlasitěji najevo, že si přejí návrat svých vojáků z Iráku. K oznámení zahájení stahování vojsk vyzvali prezidenta američtí zákonodárci z obou politických táborů. George Bush odpoví veřejnou kampaní, která má za cíl zchladit horké hlavy a dát válce v Iráku nějaký časový rámec.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush si na konec června připravuje větší projev k situaci v Iráku. 28. června v něm připomene první výročí předání suverenity Iráčanům a změny role Američany vedené koalice v Iráku. Ještě předtím ale přijme v Bílém domě iráckého premiéra Ibrahima al Jaafariho, který vede přechodnou vládu vzešlou z lednových voleb.

Nejvyšší představitel Spojených států amerických, po kterém část Republikánských a Demokratických kongresmanů žádá, aby oznámil zahájení stahování vojsk z Iráku k říjnu příštího roku, má mít k demokratizaci a bezpečnosti v Iráku několik vystoupení v amerických rádiích a na veřejnosti. Obyvatele USA znepokojilo to, že počet jejich obětí v Iráku překročil 1700, a přesto se tam bezpečnostní situace nelepší.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme