V USA ubývá bělochů

Texas se stal čtvrtým americkým státem, kde menšiny početně přečíslily bílou většinu obyvatelstva. Demografové upozorňují na to, že tento trend je důsledkem rostoucího počtu přistěhovalců z Latinské Ameriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

New York | Foto: Milan Kopp

Podle severoamerického zpravodaje Českého rozhlasu Miroslava Konvaliny se to do roku 2050 odrazí v celých Spojených státech.

Menšiny tvoří už 50,2 desetiny procenta obyvatelstva Texasu, který je druhým nejlidnatějším americkým státem. Texas se tak zařadil za Kalifornii, Nové Mexiko a Havajské ostrovy, kde už jsou běloši v menšině.

S výjimkou Havaje všude dominuje hispánská menšina. Do této skupiny se rychle dotahuje dalším 5 amerických států, Maryland, Mississippi, Georgia, New York a Arizona, kde menšiny tvoří 40 procent obyvatelstva.

Imigrace je pro Spojené státy přínosem, ale odhaluje řadu nedořešených problémů, zejména v oblasti školství, zdravotnictví a v ekonomice.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme