V USA zachyceny další zásilky se stopami antraxu

Američtí odborníci zkoumají podezřelé zásilky z budov Mezinárodního měnového fondu a Světové banky ve Washingtonu, které zřejmě nesou stopy antraxu. Jak uvádí zpravodajka Českého rozhlasu ve Spojených státech Olga Krupauerová, obě finanční instituce už přijaly preventivní bezpečnostní opatření a poslaly část zaměstnanců domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laborantka
Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová - v USA znovu antrax

Mluvčí Mezinárodního měnového fondu řekl tiskové agentuře Reuters, že prvotní testy potvrdily přítomnost stop antraxu. Stopy sněti slezinné byly objeveny i na poště určené pro Světovou banku. Podle expertů ale nejsou objevené spory antraxu smrtonosné. Mezinárodní měnový fond neprodyšně uzavřel svou listárnu a částečně vypnul klimatizaci, Světová banka vyzvala více než tisícovku zaměstnanců, aby zůstali doma. Spory antraxu se objevily počátkem měsíce i na poště určené pro americkou centrální banku.

V loňském roce si útoky antraxem ve Spojených státech vyžádaly pět lidských životů. Jejich pachatele americké úřady dosud nevypátraly.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme