V USA zatkli mladíka, který pronikl do e-mailu Sarah Palinové

Až pět let vezení může dostat dvacetiletý Američan, kterému se podařilo proniknout do schránky elektronické pošty republikánské kandidátky na viceprezidentku Sarah Palinové. Zatykač na něj vydal soud ve státě Tennessee.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarah Palinová | Zdroj: ČTK

Aljašská guvernérka Sarah Palinová využívala k vyřizování soukromé i úřední pošty elektronickou schránku veřejného internetového portálu Yahoo.

Na něm stačilo Kernellovi pro změnu hesla zadat několik obecně známých informací, jako je poštovní směrovací číslo Palinové a její datum narození, a uhádnout, že se s manželem sešla na střední škole.

Student se pak na internetu pochlubil tím, že pod pseudonymem "Rubico" zveřejnil mimo jiné mobilní telefonní čísla členů rodiny Palinové a jejich e-mailové adresy.

Soud ho nyní propustil do přelíčení na svobodu. Omezil mu ale přístup k počítači a zakázal jakýkoli kontakt s členy rodiny guvernérky Palinové. Na případu je pikantní, že je David Kernell synem demokratického politika, zákonodárce státu Tennessee.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme