V západní Evropě roste obliba kokainu

V západoevropských zemích se zvyšuje poptávka po kokainu. Varuje výroční zpráva Evropské agentury pro drogy, zveřejněná v Lisabonu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

narkoman, jehla, drogy (ilustrační foto)

narkoman, jehla, drogy (ilustrační foto) | Foto: Free Stock Photos

Východní Evropa se přibližuje Západu ve spotřebě marihuany. Metamfetaminy - tedy například pervitin už nejsou jen specialitou Česka a Slovenska.

Zpráva Evropské agentury pro drogy varuje, že nově se stává pervitin dostupný i ve Skandinávii - hlavně v Norsku, Švédsku, Finsku a také v Lotyšsku.

V západoevropských státech roste obliba kokainu. Za posledních 12 měsíců ho podle této výroční zprávy užily asi 4 miliony dospělých Evropanů.

Ředitel agentury Wolfgang Götz prohlásil, že příliš mnoho z nich stále považuje užívání kokainu za relativně neškodný průvodní jev úspěšného životního stylu.

Problém s kokainem je největší ve Velké Británii, Španělsku, Irsku, Itálii a Dánsku. V zemích východní Evropy je kokain podle zprávy Evropské agentury pro drogy zatím vzácnější drogou.

Meziroční srovnání ale ukazuje na to, že počet případů zadržení této drogy se zdvojnásobil. Znamená to, že se do Střední a Východní evropy více pašuje a jeho dostupnost tam roste.

Milan Kopp, Pavel Novák, Nová scéna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme