V Západních Tatrách zahynul český turista

Západní Tatry si v tomto roce vyžádaly už druhou českou oběť. Pětašedesátiletý muž ze Žamberka spadl během sobotní tůry z vrcholu hory Tri kopy v Roháčích a na místě podlehl těžkým zraněním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tri Kopy v Západních tatrách | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Na neštěstí upozornili horskou službu turisté, kteří náhodou viděli, jak muž padá. Vrtulník se záchranáři přiletěl na místo téměř okamžitě. Lékař už ale pouze konstatoval smrt v důsledku četných zranění.

Záchranáři zpočátku nevěděli s jistotou, zda jde o českého občana, protože u sebe neměl žádné doklady. Našli u něj pouze lístek s telefonním číslem s českou předvolbou, ale nikoli mobilní telefon, jak uváděly první informace.

Ukázalo se, že jde o pětašedesátiletého Pavla K. ze Žamberka. Do hor přijel spolu s větší skupinou českých turistů, kteří byli ubytovaní v Žiarské dolině. Nikdo z nich však zmizení svého kamaráda neohlásil. O tragédii se dozvěděli až od záchranářů. Případ nyní vyšetřuje policie.

Pavel K. je tento rok už druhou českou obětí Západních Tater. Celkem letos ve slovenských velehorách zahynulo 13 lidí, z toho dva z České republiky. Záchranáři tvrdí, že čeští turisté jsou nedisciplinovaní, ignorují doporučení horské služby a často přeceňují své síly.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme