V. Železný vstupuje na slovenský mediální trh

Šéf televize Nova Vladimír Železný získal souhlas slovenské licenční rady ke vstupu na slovenský televizní trh prostřednictvím koupě sítě regionálních televizí TV Global. Rada souhlasila, aby Česká Podukční Invest, což je dceřiná společnost servisní organizace TV Nova, firmy Česká produkční 2000, koupila klíčový podíl v TV Global. Této stanici byla současně přidělena vysílací pásma v Bratislavě, Žilině i Hlohovci. Právě získáním dalších frekvencí Vladimír Železný podmínil vstup do slovenské televize Global.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Českého rozhlasu Renata Havranová, o lukrativní frekvence , které zbyly po televizích Sever a Slavín, se ucházelo pět společností. Jednou z nich byla také MAC TV, vlastnící Global, s níž Česká Produkční Invest podepsala v polovině září smlouvu o majetkovém vstupu. Vladimír Železný ale stanovil ve smlouvě dvě podmínky, a to, že vstup musí potvrdit licenční rada a televize musí získat další frekvence. Před dnešním jednáním rady se proti vstupu Železného kategoricky postavil majitel soukromé Markízy Pavol Rusko. Šéfa Novy označil za podvodníka, který chce na Slovensku uplatnit nezákonně získané peníze. Společnosti také licitovaly. Rusko během veřejného slyšení nabídl za žilinskou frekvenci 10 milionů na natočení televizního filmu. Společnost MAC TV vlastnící Global kontrovala a slíbila, že za frekvence poskytne 20 milionů na třicetidílný seriál. Své rozhodnutí rada odůvodní zítra dopoledne.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme