V Žilině mají místo lékárníka neomylný stroj

V Žilině mají nového lékárníka, který správnou medicínu najde za dvě vteřiny a prý je absolutně neomylný. Není to totiž člověk, ale stroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lékárna

lékárna | Foto: Jan Rosenauer

V žilinské lékárně vyrostl obrovský stroj, který automaticky vydává léky na příkaz lékárníka. Vypadá jako celkem obyčejná lékárna, jen ta zadní stěna je nějaká divná, napadne člověka při pohledu na obrovský zásobník, po kterém se rychlostí blesku pohybuje sem a tam pohyblivé rameno a vybírá a podává lékárníkovi Matěji Rafovi jeden lék za druhým.

„Rameno se pohne, vybere si daný lék a pak ho podá. Teď tam máme nějakých 1400 druhů léků a od každého tak sedm krabiček,“ vysvětlil lékárník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reporátž Vojtěcha Bergra o automatické lékárně v Žilině

Automatická lékárna funguje asi měsíc. Lékárníci jsou se strojem spokojení. O práci se nebojí, i počítač je totiž občas potřeba kontrolovat.

„Chybu neudělá, protože ho zezadu doplňujete. Přesně vám ukáže, kde a co má přijít,“ popsal Rafa.

Nevzrušeně se na obrovský stroj dívají i zákazníci, kteří si chodí vyzvednout léky. Mašina vyplivuje jeden balíček za druhým a pomáhá zkracovat frontu u pokladny.

„Věřím tomu. Je to moderní a není třeba tak dlouho čekat jako v klasické lékárně,“ pochvalovala si jedna ze zákaznic.

Automatizovaná lékárna na kraji Žiliny je zřejmě první v celém bývalém Československu. Ani česká lékárnická komora nemá informace o tom, že by některá česká lékárna zavedla něco podobného.

Vojtěch Berger, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme