Václav Havel rehabilituje na Lanzarote

Prezident Václav Havel zahájil čtrnáctidenní pobyt na ostrově Lanzarote, kde je hostem v rezidenci španělského krále Juana Carlose. Ozdravná rekreace by měla zmírnit Havlovy dechové potíže, kterými už řadu let trpí. Hlavu státu doprovází jeho choť Dagmar a také osobní lékař Ilja Kotík a zdravotní sestra. Nechybí další lékař Tomáš Bouzek a fyzioterapeutka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Třeštík | Zdroj: ČTK

O Vánocích propustili prezidenta do domácího ošetřování po více než týdenním pobytu z Ústřední vojenské nemocnice do zámku v Lánech. Václav Havel byl tehdy hospitalizován kvůli zápalu plic.

Zdravotní problémy trápí pětašedesátiletého prezidenta již řadu let. Před touto hospitalizací byl v nemocnici koncem října, a to kvůli potížím s průduškami. Měsíc před tím byl v nemocnici, když ho zastihla srdeční arytmie. V prosinci 1996 lékaři Havlovi odebrali právě polovinu pravé plíce, aby odstranili zhoubný nádor

Ještě před třemi dny způsobila prachová bouře na Lanzarote úmrtí tří lidí a několika desítkám ostrovanům způsobila dechové problémy. Prach přivál na Kanárské ostrovy prudký vítr z africké Sahary.

Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme