Václav Havel se předčasně vrátil z cesty po zemích Arabského poloostrova

Český prezident Václav Havel skončil ze zdravotních důvodů cestu po arabských zemích a odpoledne přistál na ruzyňském letišti. Nyní je převážen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Havel se vrátil do Prahy letadlem kuvajtského emíra. Ostatní část delegace odletí zpátky do Prahy českým speciálem až večer. Podle našeho zpravodaje byla na prezidentovi znát únava už v sobotu, podle prohlášení mluvčího se u Václava Havla projevil po půlnoci místního času zánět průdušek. Prezidenta bude kromě osobního lékaře Ilji Kotíka doprovázet také emírův osobní lékař. V Kuvajtu je náš zpravodaj v prezidentově doprovodu Miroslav Konvalina.

Kotík řekl, že prezident měl příznaky lehké virózy, už když letadlo v sobotu přistálo v Saúdské Arábii. V neděli se však jeho stav zlepšil.

V noci se ale u Havla objevila asi 38stupňová teplota a musel začít užívat antibiotika. Proto je pro Kotíka nepřijatelné, aby prezident pokračoval dál v cestě.

Havel měl dnes podle programu pokračovat v rozhovorech s nejvyššími kuvajtskými představiteli. Jeho šestidenní mise měla probíhat až do čtvrtka. Po Saúdské Arábii a Kuvajtu měl přitom zavítat také do Spojených arabských emirátů.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme