Václav Havel vyzval ve Washingtonu k podpoře disidentů v totalitních státech

Bývalý český prezident Václav Havel vyzval ve Washingtonu k tomu, aby všichni vystupovali proti nesvobodě a solidarizovali s lidmi a národy, kteří jsou nuceni žít v podmínkách omezené svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel s manželkou Dagmar | Foto: Zuzana Šochová

Bývalého československého disidenta přišli podpořit známí političtí vězni z Běloruska, Číny, Barmy a Kuby, kteří Václavu Havlovi poděkovali za jeho podporu a trvalý zájem o lidská práva ve světě.

Havlův projev sledoval v zaplněném sále Kongresové knihovny zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Exprezident Václav Havel mluvil o tom, že je třeba všemožně podporovat lidi, kteří se pokoušejí vzdorovat diktátorským režimům soudobého světa tím, že je berou za slovo a dokážou nahlas upozorňovat na rozpory mezi slovy a skutky, které jejich každodenní praxi provázejí.

Čínský disident Harry Wu ukázal se slzami v očích přítomným Havlovu knihu v čínštině a vysvětlil, že za její šíření mohou jít v jeho zemi lidé do vězení a přesto knihu nabízejí.

Václava Havla si přišla do zaplněného sálu Kongresové knihovny poslechnout řada kongresmanů a vlivných amerických osobností.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme