Václav Havel zahájil oficiální návštěvu Saúdské Arábie

Prezident Václav Havel odletěl na Blízký východ. Jeho jednání v Saúdské Arábii, Kuvajtu a Spojených arabských emirátech se nejspíše dotknou i napjaté situace po volebním vítězství Ariela Šarona v Izraeli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak dále informuje redaktor Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Miroslav Konvalina, nejdříve bude český prezident uvítán v Saudské Arábii. Očekává se, že s hostiteli bude hovořit také o situaci v Perském zálivu.

Jak řekl prezident Václav Havel Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, hlavním cílem cesty je navázat na Blízkém východě hlubší kontakty. Zároveň poznamenal, že tyto země jsou relativně blízko a přitom tam žádný český prezident ještě nebyl.

Podle Havla jsou tyto země důležité, reprezentují totiž střed celé islámské kultury a v dnešní době rovnoprávného dialogu kultur je důležité se vzájemně poznávat.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Miroslav Konvalina, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme