Václav Klaus na americkém Světovém fóru

Prezident Vaclav Klaus se zapojil do jednání Světového fóra v americkém Beaver Creeku. Ve funkci prezidenta pokračuje v méně formálních schůzkách s celními představiteli americké admnistrativy. Jde o první prezidentskou návštěvu Václava Klause v USA. Václav Klaus v rozhovoru pro Český rozhlas po příjezdu do Skalistých hor, kde se účastní výroční konference American Enterprise Institute, řekl, že je ve Spojených státech snad po padesáté a má tuto zemi velmi rád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Karel Zýka

Chce tady tentokrát především přispět k americko-evropskému dialogu, který je potřeba vždy, ale desateronásobně teď, když to mezi Amerikou a Evropou skřípe. Český prezident se nepřijel pochlubit Američanům výsledkem českého referenda, protože to je věc, která do Spojených států podle něj nedošplouchla. České a středoevropské napojení na evropspkou unii je však dalším bodem debat, kterých se chce v prostředí amerických konzervativců v Beaver Creeku účastnit.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme