Václav Klaus převzal čestný doktorát Moskevské státní univerzity

Ruské odmítnutí plánu Spojených států postavit v Česku a Polsku protiraketová zařízení dál dominují návštěvě prezidenta Václava Klause v Moskvě. A to přesto, že dnes už neměl žádná vrcholná politická jednání, ale přijímal čestný doktorát na Moskevské státní univerzitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus ve své první přednášce v roli čestného profesora moskevské univerzity načrtl hlavní hrozby současnosti, jak je on vnímá. Kromě popření národního státu v rámci Evropské unie je to oživení víry ve stát na principu moderní sociální demokracie. Dostalo se opět i na americký radar v Česku. Václav Klaus připomněl, že o jeho rozmístění nerozhoduje on sám.

Jeden ze studentů Českému rozhlasu pak řekl: "Neopakuji Putinova slova, ale je to postoj každého normálního Rusa - rozmístění protiraketové obrany kolem našich hranic je bezprostřední hrozbou. Sovětské rakety v Československu, to bylo něco jiného, byla studená válka. Ale takovými kroky Spojených států se k ní zase můžeme vrátit."

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme