Václav Klaus se obává o demokracii a svobodu v Evropě

Český prezident Václav Klaus vyjádřil obavu, že demokracie a svoboda ztrácejí v Evropě půdu pod nohama. Klaus ve Finsku na přednášce pro Společnost Paasikivi také znovu zopakoval svůj výpad proti nevládním organizacím, environmentalismu a radikálnímu dodržování lidských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus se zdraví s občany | Zdroj: ČTK

Klaus se sám označil za příslušníka menšiny, která si myslí, že poslední vývoj v Evropské unii by mohl být nositelem nežádoucích tendencí, jako jsou ztráta svobody, demokracie a prosperity na evropském kontinentě.

Naopak za vítězství demokracie český prezident už dříve označil referenda ve Francii a v Nizozemsku, ve kterých voliči odmítli Evropskou ústavní smlouvu. Španělé, kteří v referendu zatím jako jediní ústavu podpořili, se tak podle Klause rozhodli proto, že z členství v EU nejvíc profitovali.

Český prezident by měl rád Evropu ekonomicky svobodnou, bez státního ochranářství, s malými a neexpandujícími vládami, Evropu bez politické korektnosti, intelektuálního snobismu a Evropu bez nadnárodních, transkontinentálních ambicí.

Klaus se také nechal slyšet, že nebýt komunistického puče, bylo by Československo jedním ze zakládajících členů Evropského společenství.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme