Soud v Kyjevě zmírnil trest prvnímu ruskému vojákovi odsouzenému kvůli invazi z doživotí na 15 let

Odvolací soud v Kyjevě v pátek zmírnil trest Rusovi Vadimu Šišimarinovi uložený za válečné zločiny, jichž se dopustil na začátku ruské invaze na Ukrajinu. Místo doživotí má ve vězení strávit patnáct let, informuje ruskojazyčná služba BBC. Šišimarin byl prvním ruským vojákem, který letos na jaře za spáchané zločiny stanul před soudem.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský soud Vadimu Šišimarinovi zmírnil trest z doživotí na 15 let

Ukrajinský soud Vadimu Šišimarinovi zmírnil trest z doživotí na 15 let | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Podle ukrajinské justice jedenadvacetiletý Šišimarin 28. února na rozkaz jiného ruského vojáka zastřelil z okna auta civilistu ve vsi Čupachivka na severovýchodě Ukrajiny. Vinu přiznal hned v první den procesu a později řekl, že svého činu lituje.

Ukrajina se chystá soudit prvního ruského vojáka za vraždu civilisty. K činu už se přiznal

Číst článek

Bývalá ukrajinská generální prokurátorka Iryna Venediktovová v půlce července uvedla, že Kyjev dosud zahájil stíhání 127 lidí podezřelých z válečných zločinů. Kromě Šišimarina byli odsouzeni ještě další dva Rusové, také řadoví příslušníci ruské armády.

Moskva stále tvrdí, že ruští vojáci na civilisty neútočí a nemíří na civilní objekty, ačkoliv existuje množství důkazů svědčících o opaku.

Dřívější obvinění ruských vojáků z válečných zločinů Kreml odmítal jako nepřátelskou propagandu a důkazy označoval za zinscenované.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme