Tři německé spolkové země pošlou do Česka 15 000 dávek vakcíny proti covidu

Sasko, Bavorsko a Durynsko zašlou do České republiky 15 tisíc dávek vakcíny proti covidu-19. Informovala o tom v neděli německá regionální televize MDR s odvoláním na saského premiéra Michaela Kretschmera.

Tento článek je více než rok starý.

Praha / Drážďany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vakcíny firmy AstraZeneca

Vakcíny firmy AstraZeneca | Foto: IPA/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Český premiér Andrej Babiš v neděli v pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News řekl, že Sasko dodá ČR 15 000 dávek vakcíny firmy AstraZeneca proti covidu-19 pro Cheb, Sokolov a Karlovy Vary, které mají být rozvezeny v pondělí.

Ve videu zveřejněném na sociálních sítích později Babiš upřesnil, že na dodávce se domluvili právě premiéři Saska, Bavorska a Durynska.

Jednal jsem se saským premiérem Michaelem Kretschmerem. Sasko spolu s Bavorskem a Durynskem nám darují 15.000 dávek vakcíny @AstraZeneca. Děkuji @Michael Kretschmer, @Markus Söder a @Bodo Ramelow za Vaši pomoc, nesmírně si jí vážíme!

20:42 – 28. 02. 2021

13 232

Agentura Reuters s odvoláním na web Our World in Data připomíná, že Česko s 10,7 milionu obyvatel měla minulý týden nejvyšší míru nakažených na počet obyvatel na světě.

V přepočtu na počet obyvatel byla desetkrát vyšší než v Německu, které má osmkrát více obyvatel než ČR.

Dalších 100 000 dávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech České republice přislíbila Francie. Z Izraele tento týden vojáci přivezli 5000 dávek vakcíny Moderna. Naočkováni jí budou vojáci, kteří slouží v nemocnicích u pacientů s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme