Portugalsko 0:0 Česko

Po útoku ruských dronů na Oděsu se z města ozývaly výbuchy. Škody zatím nejsou potvrzené

V přístavním městě Oděsa na jihu Ukrajiny byly během leteckého poplachu v noci na středu slyšet výbuchy. Oblast čelí útoku Rusů, kteří nasadili drony Šáhed útočící přímo na cíl, uvedl server RBK Ukrajina. Také ruská protivzdušná obrana v noci na středu nad Rostovskou oblastí sestřelila ukrajinský dron, uvedla agentura Interfax s odvoláním na vyjádření gubernátora Rostovské oblasti.

Oděsa/Rostov na Donu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operátor vojenských dronů na východní Ukrajině

Po útoku ruských dronů na Oděsu se z města ozývaly výbuchy (ilustrační foto) | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Zásah v Oděse podle místních médií utrpěl obytný dům a na místě jsou zranění, ale jde o dosud nepotvrzené informace, dodal server RBK Ukrajina.

Výbuchy podle portálu zazněly okolo půlnoci. Ještě dříve byl v regionu vyhlášen letecký poplach a místní úřady vyzvaly obyvatele, aby vyhledali kryty. Velitelství letectva, pod které spadá protivzdušná obrana, informovalo, že zaznamenalo bezpilotní letouny Šáhed letící nad Černým mořem k Oděse.

Proti dronům zasahuje protivzdušná obrana, uvedlo jižní velitelství ozbrojených sil Ukrajiny. Vyzvalo obyvatele, aby nešířili informace, snímky či videa o fungování protivzdušné obrany, ale raději se postarali o vlastní bezpečnost tím, že setrvají v krytech.

Ukrajinci zaútočili na přístav na Krymu. Letectvo poničilo velkou válečnou loď, potvrdili Rusové

Číst článek

Rusové na jih Ukrajiny zaútočili drony i v úterý, kdy se ukrajinským silám v Oděské, Chersonské, Mykolajivské a Chmelnycké oblasti podařilo sestřelit třináct z devatenácti dronů, dodal portál RBK Ukrajina.

Ruské obraně se podařilo sestřelit dron nad Rostovskou oblastí. Následky dopadu trosek se upřesňují, dodal gubernátor Vasilij Golubev na sociální síti Telegram.

Stanice BBC na svém ruskojazyčném webu upozornila, že o přeletu nejméně dvou dronů na sociálních sítích informovali obyvatelé Volgodonsku, města na východě Rostovské oblasti, ze kterého je k nejbližšímu místu na frontě nejméně 350 kilometrů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme