‚Válka není zdaleka u konce.‘ Netanjahu ohlásil zintenzivnění operace v Pásmu Gazy

Válka v Pásmu Gazy zdaleka není u konce a Izrael svou operaci v nadcházejících dnech zintenzivní. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu to v pondělí řekl zákonodárcům ze své strany Likud, informovala agentura Reuters.

Sledovali jsme online Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu během tiskové konference s ministrem obrany Yoavem Gallantem a ministrem kabinetu Bennym Gantzem na vojenské základně Kirya v Tel Avivu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu o intenzivnějších bojích mluvil v pondělí | Zdroj: Reuters

„Nekončíme, pokračujeme v boji a budeme boje v nadcházejících dnech zintenzivňovat,“ řekl Netanjahu podle prohlášení. „Boje budou trvat dlouho a nejsou zdaleka u konce,“ dodal.

Betlémská radnice zrušila letošní oslavy Vánoc. ‚Budeme se modlit za děti v Gaze,‘ říká starosta

Číst článek

Izrael zahájil válku proti teroristickému hnutí Hamás, jež v Pásmu Gazy od roku 2007 vládne, poté, co tato skupina 7. října zaútočila na Izrael, zabila podle izraelských úřadů asi 1200 lidí a dalších více než 200 jich unesla do Pásma Gazy. Část rukojmích byla propuštěna výměnou za palestinské vězně během týdenního příměří na konci listopadu.

Od začátku odvetných úderů v Pásmu Gazy zemřelo podle pondělního sdělení ministerstva zdravotnictví v Gaze, které Hamás kontroluje, 20 674 lidí a dalších 54 536 jich bylo zraněno, údaje ale nelze nezávisle ověřit. Jen za uplynulý den si izraelské útoky podle téhož zdroje v Pásmu Gazy vyžádaly životy 250 Palestinců a 500 zraněných.

ava, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme