Válka mezi proizraelskými a propalestinskými hackery pokračuje

Na blízkém východě pokračuje kybernetická válka mezi proizraelskými a propalestinskými aktivisty. Arabští hackeři znovu napadli internetové stránky několika velkých izraelských institucí. Zablokovali stránky letecké společnosti El Al a výrazně omezili provoz webových stránek telavivské burzy. Proizraelský hacker se mezitím naboural do bankovních systémů muslimských zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arabští hackeři zablokovali webové stránky letecké společnosti El Al | Zdroj: Reuters

Arabští hackeři svůj útok předem oznámili některým izraelským novinářům. Zdejší média pak uváděla, že také narušili chod stránek několika izraelských bank.

Všechny zasažené instituce tvrdí, že komplikace jsou minimální, nebo vůbec žádné, i když například stránky El Alu byly dopoledne mimo provoz.

Proizraelský hacker vystupující pod jménem Hannibal mezitím vytáhl osobní údaje 20 tisíc klientů arabských bank a vyvěsil je na facebooku. Tvrdí, že se může dostat k deseti miliónům účtů v Íránu a v Saúdské Arábii.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme