Rusko tvrdí, že jejich síly sestřelily jeden bezpilotní letoun u Sevastopolu a další odrazily

Ruské síly tvrdí, že u Sevastopolu, který se nachází na okupovaném Krymském poloostrově, sestřelily alespoň jeden bezpilotní letoun. Informovala o tom v noci na úterý ruská agentura TASS. Krymské správní středisko, kde sídlí také velitelství ruské černomořské flotily, čelilo útokům ze vzduchu i v uplynulých měsících.

Sledujeme online Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci

Ukrajinští vojáci | Zdroj: Reuters

Na sociální síti Telegram gubernátor Michail Razvožajev, který zastupuje okupační správu, uvedl, že systémy protivzdušné obrany odrazily letecké útoky vedené bezpilotními prostředky a jeden dron zničily.

Zásah letiště v týlu i desítky mrtvých vojáků v Makijivce. Nový rok začal pro Rusy odvetnými útoky

Číst článek

„Jeden další bezpilotní prostředek byl sestřelen nad mořem protivzdušným systémem. Naše armáda i nadále odráží útoky,“ napsal Razvožajev.

Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov v rozporu s mezinárodním právem na jaře 2014. Sevastopol již několikrát čelil útokům dronů, připisovaným Ukrajině, která se k nim ale oficiálně nepřihlásila.

Naposledy se tak stalo v prosinci, kdy gubernátorův úřad rovněž informoval o sestřelení bezpilotních letadel.

Zřejmě nejvážnější útok na ruskou základnu se odehrál na konci října. V reakci Moskva odstoupila od dohody umožňující vývoz ukrajinského obilí z černomořských přístavů, ale zakrátko se k dohodě vrátila, když se ukázalo, že funguje i bez Ruska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme