Ukrajinské jednotky už čtvrtý den v řadě útočí u Bachmutu, do města zatím nevstoupily

Ukrajinské jednotky už čtvrtý den v řadě útočí u města Bachmut v Donbasu na východě Ukrajiny. Ukrajinští vojáci postupují na křídlech, do samotného města však dosud nevstoupili, uvedla v úterý náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová.

Sledovali jsme online Bachmut Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská protiofenziva u Bachmutu

Ukrajinská protiofenziva u Bachmutu | Zdroj: Reuters

„Útočné akce u Bachmutu pokračují již čtyři dny. Naši vojáci každý den dosahují postupu na křídlech. Postupně, ale přesvědčivě. Do města Bachmutu k dnešnímu dni nevstoupili,“ napsala na sociální síti Telegram Maljarová, aniž by uvedla podrobnosti k tomu, na kterých místech se ukrajinským silám podařilo postoupit.

Protiofenziva pokračuje na třech úsecích fronty. Kyjev dosáhl okrajových zisků u Bachmutu

Číst článek

Náměstkyně ministra připustila, že ukrajinský útok na samotný Bachmut komplikuje skutečnost, že Rusové jsou nyní v opevněních, která postavily ukrajinské síly a která jim umožnila dlouhé měsíce město a okolí bránit.

Ruská redakce BBC dodala, že podle ruských válečných reportérů a nezávislých pozorovatelů ukrajinské síly dosáhly nevelkého postupu jižně a severozápadně od Bachmutu, jakož i severně od sousedního města Soledar.

O Bachmut sváděly ukrajinské jednotky s ruskými silami od loňského léta krvavé boje, ve kterých utrpěly těžké ztráty i ruští žoldnéři z Wagnerovy skupiny. Jejich šéf Jevgenij Prigožin v pátek vyslal své muže na Moskvu, než vzpouru wagnerovců v sobotu večer ukončila dohoda zprostředkovaná běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem.

Maljarová tvrdí, že ukrajinské velení při plánování útočných operací na východě země bralo v potaz rozpory mezi žoldnéři z Wagnerovy skupiny a ruským režimem.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme