Rusko zničilo 11 ukrajinských dronů u Sevastopolu a dva u Moskvy, tvrdí Kreml

Ruské síly v noci na čtvrtek zničily 11 ukrajinských dronů u krymského přístavu Sevastopol, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Další dva útočné bezpilotní letouny sestřelila protivzdušná obrana nedaleko Moskvy, uvedl podle agentury Reuters starosta Moskvy Sergej Sobjanin. Jde o další z řady podobných útoků, které Rusko ohlásilo v posledních dnech.

Sledovali jsme online Sevastopol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivzdušná obrana sestřelila dron, který mířil na Kyjev

O den dříve ruské úřady informovaly také o dvou dronech u Moskvy (ilustrační foto) | Foto: Gleb Garanich | Zdroj: Reuters

„V noci, okolo čtvrté ráno (3.00 SELČ), protivzdušná obrana sestřelila dva drony letící směrem k metropoli. Jeden z nich v Kalužské oblasti, druhý v oblasti (dálničního okruhu okolo Moskvy),“ napsal Sobjanin na telegramu.

,Pokus proniknout do města.‘ Rusko sestřelilo dva drony mířící na Moskvu, uvádí starosta

Číst článek

„Poblíž města Sevastopol zasáhla protiletadlová obrana dva bezpilotní letouny, devět dalších zneškodnily rušičky signálu. Před zasažením cíle se zřítily do Černého moře,“ uvedlo k situaci na anektovaném Krymském poloostrově ruské ministerstvo obrany. Nejsou podle něj hlášeny žádné oběti ani škody.

Hlášení o útocích ukrajinských bezpilotních letounů, které míří na Moskvu či na Krym, jsou v posledních týdnech častější, podotkla agentura AFP. Ukrajina, která se už téměř 18 měsíců brání ruské invazi, se k incidentům nevyjadřuje.

V noci z úterý na středu Sobjanin a ruské ministerstvo obrany rovněž hovořili o dvou zničených dronech mířících na Moskvu, tentokrát v okolí měst Odincovo a Domodědovo. V druhém zmíněném městě, u kterého se nachází mezinárodní letiště, ve čtvrtek z neznámých příčin propukl požár.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme