Nasazení západních zbraní proti cílům v Rusku zpomalilo ofenzivu na Ukrajině, tvrdí Zelenskyj

Nasazení západních zbraní proti cílům na ruském území přináší výsledky, řekl v úterý ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém každovečerním proslovu. Zpomalil se postup ruských vojsk na severu Charkovské oblasti.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajincům se podle Zelenského podařilo zpomalit ruskou ofenzivu na více místech

Ukrajincům se podle Zelenského podařilo zpomalit ruskou ofenzivu na více místech | Foto: Alina Smutko | Zdroj: Reuters

Situaci v tomto regionu, kde ruská armáda v květnu vnikla na ukrajinské území, ovlivnilo zničených ruských pozic a odpalovacích ramp u hranic s Ukrajinou. „Funguje to. Přesně tak, jak jsme očekávali,“ řekl Zelenskyj.

Po květnové ruské ofenzivě v Charkovské oblasti zmírnily Spojené státy a Německo svůj požadavek, aby Ukrajinci nepoužívali jimi dodávané zbraně k útokům uvnitř ruského území.

Ukrajincům se podle Zelenského podařilo zbrzdit ruskou ofenzivu na více místech na frontě.

Agentura DPA píše, že ruské územní zisky jsou v posledních týdnech menší, což analytici dávají do souvislosti s tím, že k ukrajinským obráncům se po delší přestávce znovu dostávají dodávky západních zbraní. Ale i tak má Rusko ve válce trvající déle než dva a čtvrt roku stále navrch.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme