Rusko tvrdí, že získalo kontrolu nad částmi Vovčansku. Ukrajina to rozporuje

Ukrajinští vojáci střílejí během vojenského cvičení z tanku Leopard 2A6 | Foto: Valentyn Ogirenko | Zdroj: Reuters

Ruská armáda uvádí, že její síly získaly kontrolu nad západní a severní částí města Vovčansk v Charkovské oblasti, napsala v úterý ruská státní agentura TASS. Agentura Reuters ale s odvoláním na ukrajinskou armádu napsala, že situace v obci, která leží severovýchodně od druhého největšího města země Charkova, je pod kontrolou. Informace nelze ověřit.

Sledovali jsme online Vovčansk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V ulicích Vovčansku pokračují boje, sdělil také TASS. Zpráva ukrajinské armády podle Reuters uvádí, že počet ruských útoků na severu Charkovské oblasti se v úterý výrazně snížil.

Selhali Zelenského bodyguardi? Ukrajinistka o atentátu na prezidenta a ruské úchylce na data

Číst článek

Zároveň ale konstatuje, že se ukrajinští vojáci poblíž další příhraniční vesnice Lukjanci stáhli na nové pozice kvůli silným leteckým útokům ze strany Ruska.

Ukrajina se už déle než dva roky brání ruské ozbrojené agresi, ruské jednotky otevřely novou frontu na sever od Charkova minulý týden. Tvrzení ani jedné ze stran konfliktu není možné bezprostředně nezávisle ověřit, podle ukrajinských médií se ale do Charkova z Vovčansku přesunují civilisté.

Rusko v oblasti zahájilo ofenzivu v pátek a od té doby podle svého tvrzení obsadilo několik ukrajinských vesnic v blízkosti hranice.

V úterý ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho síly dobyly další vesnici v regionu, v němž „postoupily hluboko do nepřátelské obrany“. Kyjev přiznal, že situace v regionu je složitá, a vyměnil velitele odpovědného za tuto oblast.

tkz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme