Rusové smetli Avdijivku a Marjinku z povrchu zemského, tvrdí Kyjev. Situace se zhoršila

Situace u východoukrajinských obcí Marjinka a Avdijivka se kvůli útokům ruských jednotek zhoršila, uvedla ve středu v televizi náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Ukrajinské síly si podle ní úspěšně vedou u Bachmutu na východě a postupují rovněž na jihu země, kde se však nadále tvrdě bojuje u obce Robotyne.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doněcká oblast, město Avdijivka, přesněji řečeno její ohořelé ruiny

Doněcká oblast, město Avdijivka, přesněji řečeno její ohořelé ruiny | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

„Pokud jde o východ, tak se zhoršila situace v Marjince a Avdijivce. Rusové tam zvýšili množství ostřelování, navíc tam začali podnikat útoky,“ řekla Maljarová podle agentury Interfax-Ukrajina. Připomněla, že Rusové se obě města už déle než rok snaží dobýt, ale dosud bezvýsledně.

Ukrajina zaútočila u Záporožské elektrárny. Mířila na kancelář, kde okupační úřady vydávaly pasy

Číst článek

„Okupanti fakticky smetli obě města z povrchu zemského,“ řekla o důsledcích pokračující bitvy. „Teď vidíme, že ještě navíc začali útočit, tedy nevzdali se plánů (na dobytí obou měst),“ dodala.

Naopak u Kupjanska a Lymanu intenzita ruských aktivit podle náměstkyně poklesla a počet střetů se výrazně snížil. Varovala však, že Rusové shromažďují nové síly a záměru dobýt Kupjansk i celou Doněckou a Luhanskou oblast se nezřekli.

U Bachmutu si ukrajinské síly podle Maljarové už „stabilně“ vedou úspěšně a „postupně, ale jistě“ postupují kupředu. Ukrajinští vojáci také postupují na jihu země, kde upevňují své pozice.

„Ale pokud jde o osvobození obcí, tak Rusové se nechtějí jen tak jednoduše vzdát. Například u obce Robotyne se odehrávají velmi vážné boje,“ dodala.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme