Kyjev nasadil systém protivzdušné obrany z Německa. Rusko v noci ostřelovalo Záporoží a Nikopol

Ukrajina na jihu země nasadila systém protivzdušné obrany IRIS-T SLM, který jí před několika dny dodalo Německo. Podle agentury DPA o tom v pátek informoval mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat. V noci na sobotu a ráno ruská armáda ostřelovala několik míst v Dněpropetrovské oblasti a město Záporoží, raketový útok je hlášen z Kyjevské oblasti, kde byla silně poškozena energetická infrastruktura.

Kyjev (Aktualizováno: 11:39 15. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bytový dům vyzdobený nástěnnou malbou, která zobrazuje Záporožskou elektrárnu během války na Ukrajině

Bytový dům vyzdobený nástěnnou malbou, která zobrazuje Záporožskou elektrárnu během války na Ukrajině | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Ukrajina je první zemí na světě, která nejmodernější systém protivzdušné obrany IRIS-T používá, napsala DPA. Německo první z několika slíbených kusů urychleně dodalo v týdnu, na jehož začátku země čelila nejničivějším raketovým útokům na civilní cíle a energetickou infrastrukturu za skoro osm měsíců trvající ruské invaze.

Šéf správy Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko v sobotu informoval, že Rusové ostřelovali tři obce v jeho regionu. Nikopol zasáhlo 50 střel, zranění utrpěli dva lidé, kteří byli převezeni do nemocnice. Zasaženo bylo více než deset obytných domů, dopravní firma, několik skladů, kanceláří nebo automobily.

Na Záporoží v noci podnikly několik útoků drony, nad ránem potom Rusové na toto město vystřelili deset raket S-300, uvedl šéf oblastní správy Aleksandr Staruch. Poničena byla řada objektů energetické a průmyslové infrastruktury, oznámil s tím, že informace o případných zraněných nebo obětech se upřesňují.

Ruská raketa zasáhla také blíže nespecifikovanou obec v Kyjevské oblasti, informoval šéf místní správy Oleksij Kuleba. Útok se obešel bez obětí. Státní elektrárenská společnost Ukrenerho později dopoledne upozornila, že kvůli závažným škodám na energetické infrastruktuře musejí lidé počítat s možnými odstávkami dodávek proudu. Požádala lidi, aby ve večerních hodinách šetřili elektrickou energií.

ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme