Rusko útočilo na Oděsu nebo Charkov. Moskva hlásí ostřelování v Kurské oblasti

Rusko v noci na pondělí za použití bezpilotních letounů typu Šáhed zaútočilo na Charkov nebo Oděskou oblast na Ukrajině, informovaly ukrajinská armáda a místní úřady. Útoky si vyžádaly materiální škody, zranění hlášeni nejsou. Správa západoruské Kurské oblasti oznámila, že dva zraněné si vyžádalo ukrajinské ostřelování vesnice u hranic s Ukrajinou. Informace nezle ověřit.

Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obytný dům v Oděse po útoku ruského dronu (fotografie z 2. března 2024)

Obytný dům v Oděse po útoku ruského dronu (fotografie z 2. března 2024) | Zdroj: Reuters

Rusko nad ukrajinské území vyslalo 25 útočných dronů, protivzdušná obrana jich podle ukrajinské armády 15 zneškodnila. V okolí Oděsy jich sestřelila deset.

Jižní velitelství ukrajinské armády podle portálu Ukrajinska pravda uvedlo, že bezpilotní stroje nad ukrajinské území vnikly z oblasti Černého moře a „provedly složité manévry mezi obytnými a průmyslovými čtvrtěmi, čímž zkomplikovaly práci protivzdušné obrany“. Při útoku byl zasažen blíže neurčený objekt infrastruktury a poškozeny administrativní budovy.

Exprezident Porošenko: Vy zastavte maniaka Putina, nám dejte zbraně. Ukrajinci pak zvládnou kouzlit

Číst článek

V Charkově na severovýchodě Ukrajiny byla při ruském dronovém útoku zasažena vícepodlažní budova, administrativní budovy, obytné domy a automobily, informuje telegramový kanál RBK Ukrajina.

Na Dněpropetrovskou oblast Rusové útočili nejen drony, ale i těžkým dělostřelectvem, uvedl šéf tohoto regionu Serhij Lysak. V Červonohryhorivce zasáhli několik domů a hospodářských budov, poničeno bylo elektrické vedení a plynovod.

Gubernátor ruské Kurské oblasti Roman Starovojt podle agentury TASS informoval, že dva lidé utrpěli zranění, když byl jejich dům zasažen při ukrajinském ostřelování. Kromě toho ministerstvo obrany v Moskvě uvedlo, že protiletecká obrana sestřelila celkem šest ukrajinských dronů, z toho čtyři nad Brjanskou oblastí a dva nad Orlovskou oblastí.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme