Ukrajina dostane víc munice, vyplývá podle Kyjeva z jednání na základně Ramstein

Ukrajina dostane od západních spojenců víc munice. Takový je z pohledu Kyjeva hlavní výsledek dvacátého jednání ministrů obrany zemí kontaktní skupiny Ramstein. Západní partneři také posílí protiraketovou obranu Ukrajiny.

Berlín/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják nese 155mm dělostřelecký granát (archivní foto)

Ukrajinský voják nese 155mm dělostřelecký granát (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na svém telegramovém kanálu přivítal, že se k české iniciativě nákupu munice pro Ukrajinu připojily další země – Finsko a Kanada.

Ruské úřady evakuují z Bělgorodské oblasti na 9000 dětí. Ostřelování za uplynulý týden zabilo již 16 lidí

Číst článek

Rozšířila se také takzvaná dronová koalice. První nepilotovaná letadla z tohoto projektu má Ukrajina dostat do konce března. Zelenskyj také poděkoval Německu za nový balík zbrojní pomoci v hodnotě půl miliardy eur (v přepočtu téměř 13 miliard korun).

Americký ministr obrany Lloyd Austin také ujistil spojence, že Ukrajina může v obraně dál spoléhat na americkou a západní pomoc. „USA nenechají Ukrajinu padnout, tato koalice nenechá Ukrajinu padnout, svobodný svět nenechá Ukrajinu padnout,“ prohlásil.

Zároveň poděkoval zemím, které v poslední době připravily nové zbrojní balíčky. Hned po představení nové americké pomoci v hodnotě 300 milionů dolarů (sedm miliard korun) zmínil české plány na obstarání 800 tisíc kusů dělostřelecké munice. Poděkoval také Velké Británii, Německu, skandinávským a pobaltským státům nebo Polsku.

mdo, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme