Ukrajinci už zneškodnili na půl milionu výbušných předmětů, řekl Zelenskyj

Od začátku ruské invaze na Ukrajině zneškodnili policisté a pracovníci Státní služby pro mimořádné události (DSNS) více než 480 tisíc výbušných předmětů. Ve svém pravidelném nočním videoposelství to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Poděkoval zároveň zahraničním partnerům v boji proti tomu, co nazval „ruským minovým terorem“.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští specialisté odstraňují protitankové miny z pole jižně od Izjumu (3. listopadu 2022)

Ukrajinští specialisté odstraňují protitankové miny z pole jižně od Izjumu (3. listopadu 2022) | Foto: Justin Yau/Sipa USA | Zdroj: Reuters

„Dnes zahynuli tři naši pyrotechnici – pracovníci DSNS. Zemřeli v Doněcké oblasti při odminovávání. Upřímnou soustrast jejich rodinám,“ uvedl Zelenskyj podle serveru Ukrajinska pravda a poznamenal, že lékaři bojují o záchranu života dalších dvou pyrotechniků. „Stalo se to v Kosťantynivce v Kramatorském okrese. To je jedno z našich území nejvíce zamořených ruskými minami, nástražnými dráty a nevybuchlými granáty,“ dodal prezident.

Jen pracovníci DSNS podle něj od 24. února zneškodnili přes 300 tisíc výbušných předmětů, policisté jich zlikvidovali dalších 180 tisíc. Nevybuchlou munici ničí také členové dalších bezpečnostních složek včetně armády, poznamenal Zelenskyj.

Ukrajinský prezident podle agentury Reuters už minulý týden obvinil ruské invazní síly, že na místech, která pod tlakem ukrajinské armády opustily, zanechaly nášlapné miny, bomby s nástražnými dráty, zaminované budovy, auta i infrastrukturu.

„To je snad ještě krutější a zákeřnější než raketový teror,“ uvedl ukrajinský prezident. „Neexistuje totiž žádný systém proti minám, který by dokázal zničit alespoň část hrozby, jako to dělají naše protiletadlové systémy,“ dodal.

 

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme