Ukrajina přišla během protiofenzivy o více než 125 000 vojáků. Tvrdí to ruský ministr obrany

Ukrajina během šesti měsíců své protiofenzivy přišla o více než 125 000 vojáků a 16 000 kusů zbraní, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ministrovo vyjádření na páteční poradě s velením ozbrojených sil citují ruská média. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Sledovali jsme online Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2023-11-30t130904z_6_231201-200201_elev.JPG

Ukrajina během šesti měsíců své protiofenzivy přišla o více než 125 000 vojáků a 16 000 kusů zbraní, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu (ilustrační foto) | Foto: Gleb Garanich | Zdroj: Reuters

Moskva a Kyjev své ztráty v poslední době neuvádějí, ukrajinský generální štáb odhaduje, že Rusko přišlo od začátku války o více než 330 000 vojáků. Tento údaj pravděpodobně zahrnuje i těžce raněné a zajaté.

Pro Ukrajinu bude jednodušší získat zpět Krym než Donbas, prohlásil Zelenskyj

Číst článek

„Za půl roku takzvané protiofenzivy nepřítel přišel o více než 125 000 lidí a 16 000 kusů různé výzbroje,“ řekl Šojgu. Ani „totální“ mobilizace, ani nasazení strategických záloh a dodávky západních zbraní podle ruského ministra nedokázaly změnit situaci na bojišti.

„Budeme pokračovat v aktivní obraně a zvyšovat bojový potenciál ozbrojených sil s přihlédnutím ke zkušenosti speciální vojenské operace,“ řekl.

Za „speciální vojenskou operaci“ Moskva označuje válku Ruska proti Ukrajině, kterou rozpoutala před 646 dny a která se mezitím přeměnila v nejkrvavější konflikt v Evropě od druhé světové války.

Ana Vavanová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme