Moskva: USA zabředají do hybridní války s Ruskem. Dopadnou jako ve Vietnamu či Afghánistánu

Rusko v neděli znovu obvinilo Spojené státy, že proti němu vedou na Ukrajině hybridní válku. Jejich stále hlubší zapojení do konfliktu však skončí pro USA ponižujícím fiaskem jako války ve Vietnamu a Afghánistánu, prohlásila podle agentury Reuters mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

Moskva/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská a americká vlajka před Kapitolem ve Washinghtonu

Ukrajinská a americká vlajka před Kapitolem ve Washinghtonu | Foto: Ken Cedeno | Zdroj: Reuters

Ruská vláda rozhořčeně reaguje na sobotní schválení balíku vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 60,8 miliardy dolarů (1,44 bilionu korun) v americké Sněmovně reprezentantů.

Ukrajina je blíž americké pomoci. Dolní komora Kongresu schválila balík za skoro 1,5 bilionu korun

Číst článek

Ukrajina se už přes dva roky se silnou západní podporou brání ruské agresi, bez další americké pomoci by však podle svých partnerů nemusela odrazit očekávanou letní ruskou ofenzivu.

V sobotu Zacharovová v první reakci na hlasování americké Sněmovny reprezentantů řekla, že vojenská pomoc kyjevskému režimu je přímým financováním teroristické činnosti. Kreml také uvedl, že schválení návrhu zákona o vojenské a finanční pomoci Ukrajině způsobí smrt ještě více Ukrajinců.

Podle nedělního vyjádření Zacharovové je jasné, že Spojené státy chtějí, aby „Ukrajina bojovala do posledního muže“, a to včetně útoků na ruské území a civilisty. Řadoví Ukrajinci jsou „hnáni na porážku“ a stávají se „potravou pro děla“, dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme